Vyber si z 11 bludišť v ČR!
kukuřičáci.cz

Kukuřičné bludiště - Ideální tip na výlet pro školy a školky

Blíží se konec školního roku a vy přemýšlíte, kam na školní výlet s dětmi? Zkuste kukuřičné bludiště pro děti. Kukuřice je v květnu i červnu ještě nízká, takže se nemusíte bát, že se vám děti ztratí! Díky tomu je bludiště vhodné také pro školky.

Herní programy

Vybrat můžete ze dvou typů her pro děti. K první hře vám postačí tužka či pero. Cílem hry je uhádnout tajenku z vyluštěných indicií. V bludišti se kukuřičáci poschovávali na 20 místech, na každém stanovišti najdete jedno písmenko indicie. Více o hře zde.

Druhá hra je interaktivní, potřebujete k ní mobilní telefon či tablet (s OS Android), naši aplikaci Kukuřičáci a čtečku QR kódů. Cílem je co nejrychleji najít 8 herních tabulí s QR kódy a najít cestu ven z bludiště. Soutěžíte se všemi návštěvníky bludišť po celé České republice. Více o hře zde.

Jaké dovednosti si děti v bludišti prověří?

  • orientaci a postřeh
  • týmovou spolupráci
  • řešení hádanek
  • prohloubení vztahu k přírodě a ekologii – v bludišti jsou naučné tabule společnosti Ekokom, která dětem vysvětlí jak správně třídit odpad včetně jeho významu

Rezervace výletu do bludiště

Zaujalo vás kukuřičné bloudění? Velmi rádi se s vámi domluvíme na vhodném termínu a bludiště bude otevřeno i mimo uvedenou otevírací dobu. Kontaktujte nás.