Vyber si z 13 unikátních bludišť na 12 místech po celé ČR!
kukuřičáci.cz

Interaktivní hra

Po pěti napínavých sezónách mistrovství v bloudění, kdy se v labyrintech hledaly QR kódy na čas, jsme se v roce 2022 rozhodli jít trochu jiným směrem a přinášet vám zase novou zábavu. Místo žhavení mobilní aplikace jste si mohli procestovat státy Evropské unie! Bludiště států měla vyznačená města tak, jako byste v daném státě přímo byli. A navíc jste se dozvěděli kupu zajímavostí o navštívené zemi! V roce 2024 jsme představili nové tvary bludišť s jednou správnou průchozí trasou. Tu se vám daří odhalovat díky správným odpovědím na křižovatkách v rámci vědomostní stezky. Opět jsme přichystali zábavné hledání tajenek a získávání odměn unikátních pro každé bludiště!

ARCHÍV - Jak probíhalo MS ČR v bloudění aneb vezmi svůj mobil, běž do bludiště a buď první v celé ČR!

Interaktivní hru může hrát každý, kdo má mobilní telefon s operačním systémem Android! Jestliže tyto požadavky splňujete, stáhněte si mobilní aplikaci Kukuřičáci. Tato velmi jednoduchá aplikace vyžaduje ještě tuto čtečku QR kódů a bude vám zaznamenávat čas, za který se dostanete ven z bludiště.


U každého bludiště je domek s pokladnou, kde si zakoupíte vstupenku a vyzkoušíte si pomocí zkušebního QR kódu, zda vám aplikace funguje. Až budete připraveni, načtete startovní QR kód u vchodu do bludiště a můžete začít soutěžit! Nestačí však najít co nejrychlejší cestu z bludiště, musíte vyhledat 8 herních tabulí s QR kódy, které v aplikaci načtete, čímž se zaznamená váš čas a číslo herní tabule. Díky tomu budete vědět, jak jste rychlí a jaké herní tabule vám zbývá najít. Pokud některou z herních tabulí neobjevíte, stále máte šanci dostat se mezi nejlepší, ve výsledcích vám však bude připočítána penalizace obdobně jako v biatlonu. Při výstupu z bludiště načtete cílový QR kód a aplikace vás poté vyzve k uložení výsledků společně s vaší přezdívkou.

Najdi je všechny a dostaň se ven! Buď první v celé České republice!

Co je QR kód?

QR kód je podobný čárovému kódu, ale dokáže si zapamatovat více dat. Vypadá takto:

Jak připravit telefon na naši hru?

Instalace čtečky QR kódů

Abyste mohli snímat QR kódy na herních tabulích, je třeba, aby měl váš mobil integrovaný fotoaparát. Dále je potřeba mít nainstalovanou aplikaci ke čtení QR kódů. K instalaci této čtečky vás přímo vyzve instalace aplikace Kukuřičáci. Může se stát, že ačkoliv již aplikaci na čtení QR kódů v mobilu máte, budete si muset nainstalovat novou kompatibilní verzi.


Instalace a provoz aplikace Kukuřičáci

Naši hru si nejlépe stáhnete z Google Play, případně přímo z našich stránek (zde však bude třeba v telefonu nastavit možnost instalovat aplikace z „nedůvěryhodných zdrojů“).

Stažení hry doporučujeme ještě před návštěvou bludiště, a to zejména v případě, pokud nemáte v telefonu aktivní datový tarif. Hra může běžet offline, jen mějte na paměti, že pokud chcete váš výsledek uložit do online tabulky, nesmíte aplikaci úplně zavřít. Výsledek můžete uložit, až budete v dosahu datové sítě.

Pokud si hru budete instalovat přímo na místě, odkaz ke stažení hry naleznete na informační tabuli na domečku, kde se prodává vstupné. Stažení hry je zde možné pomocí QR kódu či zadáním odkazu www.kukuricaci.cz/hrat.

Pravidla hry

Přeborníkem Mistrovství v bloudění se můžete stát na některém z 11 bludišť. Každý labyrint má samostatnou tabulku, kde se zobrazuje 100 nejlepších výsledků. Za každou nenalezenou herní tabuli s QR kódem obdržíte 15 minutovou penalizaci, která bude přičtena k vašemu času.

Pokud navštívíte více bludišť, můžete zaútočit na celorepublikový mistrovský titul. V tzv. tabulce mistrů se zobrazí výsledky hráčů, kteří navštívili minimálně 3 různá bludiště. Těm se průměrují všechny jejich dosažené výsledky. Buďte nejrychlejší z celé České republiky v Mistrovství v bloudění!

ed7958b4482910c1a29f3f67c9c56a31
Provozovatelem webu je společnost Fit - Jump s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.
Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše