Vyber si z 13 unikátních bludišť na 12 místech po celé ČR!
kukuřičáci.cz

Zábavné hry pro malé i velké v bludišti

HRA PRO MALÉ - NA SCHOVÁVANOU S KUKUŘIČÁKY


Ahoj děti!

Užily jste si loňské bloudění? Pro nás Kukuřičáky to bylo naprosto kukubájové! Celou dlouhou zimu se nám po vás stýskalo, a proto se už moc těšíme, až se za námi v létě přijdete se svojí rodinou podívat.

Potřebujeme od Vás totiž, milé děti, velikou pomoc! V bludišti se schovávají příšerky! Ale hodné a roztomilé. Barča se ale přesto trochu bojí, že budete mít strach. Já ovšem vím, že jste nebojsové. Radši ale chytněte za ruku mamku nebo taťku, aby se oni nebáli.

Jak probíhá hledání kukuřičáků?

U vstupu do bludiště obdržíte hrací kartičku, která má 4 různobarevné řádky: žlutý, modrý, červený a zelený. Z písmenek ve tvaru písmen, které jste nalezli v bludišti, sestavíte čtyři slova, která představují indicie k tajence. Co tato čtyři slova spojuje? Na to musíte přijít vy, děti, abyste si zasloužily odměnu.

Příklad: Objevíte příšerku s cedulí ve tvar písmenka Š, zelený proužek a číslo 4, na kartičce zapíšete do řádku se zelenou tečkou písmenko Š do 4. políčka. Nic složitého


Tímto postupem vám vyjdou 4 slova, která jsou nápovědami k tajence. SYMBOL, MASKA, SPORT A PLYŠ. Co mají společné? Koho potkáváte na sportovních akcích v masce a plyšovém obleku? Správně! MASKOTA! Právě jste našli PÁTÉ slovo, které hledáme.

Pátou tajenku nenajdu v bludišti, ale v hlavě! A odměna je jistá!

Každé bludiště je unikátní a má svou tajenku. Ta je navíc vždy provázaná s daným státem bludiště. Je ti jasné proč? Pokud ne, můžeš se poradit s mamkou a taťkou či kamarády, nebo ti napoví naše milá obsluha u vstupu.

Barevná zajímavost

Rozdělení barevných cedulí Kukuřičáků není náhodné, jsou to jejich oblíbené barvy! Tatínek Otík je velký fanda cestování a má rád vše, co je spojené s přírodou, proto je jeho nejmilejší barva zelená. Maminka Mína peče výborné jahodové koláče, kterými naplní všem bříška a zahřeje je u srdíčka. Proto vždy ráda volí červenou barvu. Barča si celé dny hraje venku na sluníčku a čerstvém vzduchu. Poté miluje odpočinek se skleničkou citronády a kreslení sluníček. Její nejoblíbenější barvou je žlutá. Kubík zase ze všeho nejraději tráví celé léto u vody a pozoruje nebe bez jediného mráčku, proto je jeho oblíbenou barvou modrá.HRA PRO VELKÉ A STUDENTY - VĚDOMOSTNÍ STEZKA

Milí dospělí, nemyslete si, že na Vás Kukuřičáci zapomněli! Pro všechny tatínky, maminky, babičky, dědečky, tety i strýce jsme si připravili speciální úkol. Abyste si procvičili nejen svoje nohy, ale i mozkové závity, bude vaším cílem najít jedinou správnou cestu z bludiště na základě správných odpovědí u otázek ze školních předmětů. Po absolvování bludiště získáte razítko do Kukužajdy. To aby vám nebylo líto, že narozdíl od malých dobrodruhů odcházíte s prázdnou

Zpátky do školy

V každém bludišti se nachází minimálně 20 křižovatek a na každé křižovatce na vás čeká otázka s 3 možnými odpověďmi. Každá odpověď vás nasměruje do jiné uličky labyrintu, ale pouze jedna vás dovede k cíli. Pokud zvolíte špatnou odpověď, vydáte se slepou uličkou a budete se muset vrátit zpět na křižovatku a zodpovědět otázku správně.

Už jste našli správnou cestu z bludiště a získali razítko do Kukužajdy? Tak hurá do dalšího bludiště! Každé bludiště má otázky zaměřené na jeden školní předmět, proto se rozhodně nudit nebudete. Navíc po absolvování 3 bludišť a získání razítek do Kukužajdy můžete získat KUKUVĚDČENÍ jako KUKUZNALEC.

Když navštívíte 6 bludišť, získáte osvědčení jako KUKUEXPERT. A ti, kteří najdou cestu z 9 bludišť a budou mít v Kukužajdě 9 razítek se stanou KUKUVĚDCI.

Plány bludišť

HRA PRO VELKÉ - HLEDÁNÍ PÍSMEN - Letos pouze v Brně!

V Brně máme tak jako každý rok 2 bludiště. V jednom z nich bude hra, spočívající v hledání písmen a luštění tajenky. Abyste si procvičili nejen svoje nohy, ale i mozkové závity, bude vaším cílem najít v bludišti celkem 9 cedulí s různými písmeny abecedy.

Od písmenka k písmenku

Už jste si důkladně prošli bludiště a našli všech 9 písmen? Pokud ano, přichází právě nyní ta záludnější část - vlastní tvoření! Kdo z vás našel písmen méně, nemusí zoufat, avšak svůj mozek teď potrápí o to více. Z písmen, která jste napsali do volných políček v horní části herní karty, nyní zbývá pomocí vlastní šikovnosti a rozsahu slovní zásoby vytvořit celkem 6 různě dlouhých slov. Jejich délku poznáte podle počtu volných oken. Za splnění našeho kukuřičného úkolu Vás pak odměna jistě nemine!

Příklad: Z písmen S, T, O, S, A, P, L, O a D lze vytvořit 6 různých slov, jejichž délku určuje počet polí v řádku.

ed7958b4482910c1a29f3f67c9c56a31
Provozovatelem webu je společnost Fit - Jump s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.
Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše