Vyber si ze 12 bludišť v ČR!
kukuřičáci.cz

Zábavné hry pro malé i velké v bludišti

HRA PRO MALÉ - HLEDÁNÍ PŘÍŠEREK

Ahoj děti!

Užily jste si loňské bloudění? Pro nás Kukuřičáky to bylo naprosto kukubájové! Celou dlouhou zimu se nám po vás stýskalo, a proto se už moc těšíme, až se za námi v létě přijdete se svojí rodinou podívat.

Potřebujeme od Vás totiž, milé děti, velikou pomoc! V bludišti se schovávají příšerky! Ale hodné a roztomilé. Barča se ale přesto trochu bojí, že budete mít strach. Já ovšem vím, že jste nebojsové. Radši ale chytněte za ruku mamku nebo taťku, aby se oni nebáli.
A jak se vlastně naše příšerky jmenují? Podle písmenek abecedy! Najdete tam třeba Káčko, Áčko, Céčko a Zetko, ale i další! Důležité je vědět, jaká mají příjmení! Ta jsou ale jen čtyři. Třeba Déčka se jmenují Déčko Červené, Déčko Žluté, Déčko Modré a Déčko Zelené. Společně si tak procvičíme abecedu a barvičky!


Jak příšerka k tajence pomůže

U vstupu do bludiště obdržíte hrací kartičku, která má 4 různobarevné řádky: žlutý, modrý, červený a zelený. Z příšerek ve tvaru písmen, které jste nalezli v bludišti, sestavíte čtyři slova, která představují indicie k tajence. Co tato čtyři slova spojuje? To je otázka, za jejíchž správné zodpovězení dostanete odměnu!

Příklad:Nalezenou příšerku ve tvaru písmene O si prohlédněte. V levém horním rohu tabulky je červená trojka. Na herní kartičce najdi červený řádek a do třetího políčka napište písmeno O. Snadné, že?Ale řeklo se 5 tajenek

Tímto postupem vám vyjdou 4 slova, která jsou nápovědami k tajence. SYMBOL, MASKA, SPORT A PLYŠ. Co mají společné? Koho potkáváte na sportovních akcích v masce a plyšovém obleku? Správně! MASKOTA! Právě jste našli PÁTÉ slovo, které hledáme.

Pátou tajenku nenajdu v bludišti, ale v hlavě! A odměna je jistá!

Každé bludiště je unikátní, ale dohromady mají všechny tajenky něco společného: hlavní republikovou tematickou tajenku! Podaří se vám ji odhalit a získat tak speciální překvapení? Stačí navštívit více bludišť, vyluštit další tajenky a s jejich pomocí zjistit, jaké slovo se skrývá nad všemi ostatními!

Barevná zajímavost

Proč mají příšerky příjmení podle barev? Jsou to oblíbené barvy Kukuřičáků! Barča miluje červenou a jí všechno červené ovoce, hlavně jahody a třešně! Taťka Otík má rád spíše zeleninu a tedy vše, co je zelené! Mamka Mína se pyšní svými krásnými žlutými vlasy a Kubík? Jako kluk musí mít všechno modré. Proto u každé barvy najdete i své oblíbené Kukuřičáky!HRA PRO VELKÉ - HLEDÁNÍ PÍSMEN

Milí dospělí, nemyslete si, že na Vás Kukuřičáci zapomněli! Pro všechny tatínky, maminky, babičky, dědečky, tety i strýce jsme si připravili speciální úkol. Abyste si procvičili nejen svoje nohy, ale i mozkové závity, bude vaším cílem najít v bludišti celkem 8 cedulí s různými písmeny abecedy, pomocí nichž nakonec získáte odměnu. To aby vám nebylo líto, že narozdíl od malých dobrodruhů odcházíte s prázdnou

Od písmenka k písmenku

Už jste si důkladně prošli bludiště a našli všech 8 písmen? Pokud ano, přichází právě nyní ta záludnější část - vlastní tvoření! Kdo z vás našel písmen méně, nemusí zoufat, avšak svůj mozek teď potrápí o to více. Z písmen, která jste napsali do volných políček v horní části herní karty, nyní zbývá pomocí vlastní šikovnosti a rozsahu slovní zásoby vytvořit celkem 6 různě dlouhých slov. Jejich délku poznáte podle počtu volných oken. Za splnění našeho kukuřičného úkolu Vás pak odměna jistě nemine!

Příklad: Z písmen S, T, O, S, A, P, L a O lze vytvořit slovo na všechny délky řádků podle počtu polí.