Vyber si z 11 bludišť v ČR!
kukuřičáci.cz

Zábavná hra pro malé i velké v bludištiAhoj děti!

Užily jste si loňské bloudění? Pro nás kukuřičáky to bylo naprosto kukubájové! Jste všechny moc šikovné a uhádly jste, jaká zvířátka doma chováme. Staráme se o kůzlátko, pískomila, slepičku, rosničku a králíčka! Velmi dobře. Celou zimu jsme s bráškou Kubíkem přemýšleli, co by se vám mohlo líbit letos!
A nakonec jsme to vymysleli! Barča se trochu bojí, že se budete bát, ale já vím, že jste nebojsové! Radši ale chytněte za ruku mamku nebo taťku, aby se oni nebáli. V bludišti se totiž schovávají příšerky! Ale hodné a roztomilé.

A jak se jmenují? Podle písmenek abecedy! Najdete tam třeba Káčko, Áčko, Céčko a Zetko, ale i další! Důležité je vědět, jaká mají příjmení! Ta jsou ale jen čtyři. Třeba Déčka se jmenují Déčko Červené, Déčko Žluté, Déčko Modré a Déčko Zelené. Společně si tak procvičíme abecedu a barvičky!


Jak příšerka k tajence pomůže

Herní kartička vypadá úplně stejně jako vloni. Je na ní pět řádků volných políček. Každý řádek byl pro jedno bludiště. Letos to bude jiné! Všech 5 řádků použijete v jednom bludišti! Čtyři různobarevné řádky budete doplňovat. Páté musíte uhádnout.

V našem kukuřičném království budou skryty tabulky s příšerkami – co příšerka to jedno písmeno. Důležité je i barevné číslo v levém horním rohu. To abyste věděli, do jakého barevného řádku a do jakého políčka písmeno napsat.
Příklad: Našli jste v bludišti obrázek s příšerkou ve tvaru písmene K, teď už víte, že napíšete do políčka toto písmeno. Modrá čtyřka v rohu vám má říct, že K napíšete do modrého řádku do čtvrtého políčka. Snadné, že?Ale řeklo se 5 tajenek

Už jste vyplnili všechny čtyři barevné řádky? A nevíte, na co je ten pátý? Čtyři slova, která jste vyluštili, slouží jako indicie k pátému. Pojďte se společně zamyslet, co vám vyšlo v tajenkách. V modrém řádku máme vlak, ve žlutém batoh, v zeleném svačina, v červeném mapa. Co mají tyto věci společné? Kam jedeme vlakem s batohem, svačinou a s mapou v ruce? Správně! Na výlet! To je to páté slovo, které hledáme!

Pátou tajenku nenajdu v bludišti, ale v hlavě! A odměna je jistá!

Barevná zajímavost

Proč mají příšerky příjmení podle barev? Jsou to oblíbené barvy kukuřičáků! Barča miluje červenou a jí všechno červené ovoce, hlavně jahody a třešně! Taťka Otík má rád spíše zeleninu a tedy vše, co je zelené! Mamka Mína se pyšní svými krásnými žlutými vlasy a Kubík? Jako kluk musí mít všechno modré. Proto u každé barvy najdeš i své oblíbené kukuřičáky!