Vyber si z 11 bludišť v ČR!
kukuřičáci.cz

O Kukuřičácích - Rodinka Kukuřičáků obývající bludiště

Kukuřičné bludiště je druh rodinné zábavy, který je u nás novinkou. Velké oblibě se bludiště těší v USA, Velké Británii či sousedním Německu. Nyní přichází k nám do České republiky, a to ve velkém! Navštívit můžete 11 různých kukuřičných bludišť, které jsou větší než fotbalové hřiště.

Cílem projektu bludišť je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu, a to skrz mobily a sociální sítě, které většinou děti od venkovních a pohybových aktivit odvádí. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven.

Kukuřičné bludiště je určené pro všechny lidi, kteří milují zábavu a přírodu. Bloudění v kukuřičném poli, soutěž na čas nebo hádání tajenky se můžou líbit nejen dětem a dospívajícím, ale také dospělým s chutí zažít něco netradičního. Labyrint z kukuřice je originálním tipem pro rodinný výlet s dětmi. Hodí se také pro školní výlet, výlet s příměstským táborem nebo výlet s dětmi ze školky. Zaujmout může i jako nový typ teambuildingových aktivit.

Bludiště nebo labyrint?

Oficiálně jsou tato pojmenování synonyma, tedy slova stejného významu. Neoficiálně se však jako labyrint označuje jedna dlouhá, ačkoli poměrně klikatá, cesta až do cíle. Za bludiště se považuje vše ostatní. Jedná se o systém spletitých cest s možnými slepými uličkami. Tak či onak, obojí je hlavolam, který fascinuje lidstvo po celá staletí.

Jaké dovednosti si děti i dospělí v bludišti prověří?

  • orientaci a postřeh
  • jak používat mapu a odhadovat vzdálenost
  • týmovou spolupráci
  • řešení hádanek
  • prohloubení vztahu k historii, přírodě a kultuře
  • zvýšení povědomí o ekologii – v bludišti jsou naučné tabule společnosti Ekokom, která návštěvníkům vysvětlí, jak správně třídit odpad včetně významu třídění

Bludištěm vás provede rodinka Kukuřičáků. Každý člen této veselé kukuřičné rodinky si pro všechny milé návštěvníky něco nachystal.
Tatínek Otík pro vás připravil opravdovou zkoušku vašeho orientačního smyslu. Projděte si bludiště a najděte cestu ven! Taťka Otík má rád přírodu, a tak v bludišti narazíte na zajímavosti z oblasti ekologie.


Maminka Mína myslí na to, abyste se dobře bavili. Vymyslela hádanky pro nejmenší. Pomáhat však může i mamka s taťkou a sourozenci! Díky indiciím nalezeným v bludišti vyluštíte tajenku.
Kubík je tak trochu rošťák, ale rád soutěží! Uchystal kukuřičnou soutěž, interaktivní hru pro všechny, kteří chtějí hrát na čas, mají mobil s Androidem a čtečkou QR kódů. Buďte nejrychlejší v celé České republice!


Barča vás všechny odmění! Vlastnoručně vyrobila odměnu v podobě reflexní placky pro každého milého návštěvníka, který uhádne tajenku naší rodinky kukuřičáků.


Podívejte se, co vše Vás čeká v každém bludišti