Vyber si z 25 unikátních bludišť na 19 místech po celé ČR!
kukuřičáci.cz

Informace pro návštěvníky kukuřičného bludiště

Kukuřičná sezóna 2022 je u konce, děkujeme všem bloudícím za přízeň a budeme se těšit na viděnou v příštím roce! :-)

Pro nejaktuálnější informace ohledně otevření v sezóně 2023 sledujte přehled bludišť na webu a náš profil na Facebooku či Instagramu.


Po pěti napínavých sezónách mistrovství v bloudění, kdy se v labyrintech hledaly QR kódy na čas, jsme se rozhodli jít trochu jiným směrem a přinést vám novou zábavu. V letošním roce sice nebudete žhavit naši mobilní aplikaci, ale zato si budete moci s Kukuřičáky procestovat státy Evropské unie!

Jak jistě víte, od 1. července 2022 bude Česká republika předsedat Radě EU. Kukuřičáci jdou s dobou a tak letos bude každé bludiště ve tvaru jednoho unijního státu. V každé zemi budou vyznačená města tak, jako byste v daném státě přímo byli. Opět jsme přichystali zábavné hledání tajenek a získávání odměn unikátních pro každé bludiště! A navíc se dozvíte kupu zajímavostí o navštívené zemi! Věděli jste, že v Německu vymysleli roku 1922 ve fabrice Haribo gumové medvídky anebo že v Belgii vyrobí okolo 200 000 tun čokolády ročně? Navíc hledaná tajenka u dětské hry bude provázaná s daným státem. To znamená, že se letos s Kukuřičáky nejen zabavíte, ale navíc se dozvíte jistě několik věcí, které jste do dnes netušili.

Chcete se stát Znalci Evropské unie? Navštivte 10 našich bludišť a získáte i speciální odměnu. My se na toto léto moc těšíme! A co vy?

Vyberte si z 25 unikátních bludišť na 19 místech po celé ČR:

Místo Tvar bludiště
Benešov - Bystřice Irsko
Brno Rakousko, Polsko
Hradec Králové Slovinsko
Humpolec Španělsko
Kralovice Itálie, Holandsko
Krhov - Boskovice Slovensko
Kutná Hora - Kačina Kypr, Chorvatsko
Olomouc Belgie
Opava Malta, Švédsko
Plzeň - Litohlavy Německo, Lotyšsko
Praha - Klíčany Česko
Račetice Dánsko, Francie
Strakonice Litva
Svitavy Řecko
Sychrov Maďarsko
Šumperk Rumunsko
Telč Finsko
Terezín Portugalsko
Valtice Bulharsko

Zábava v bludišti pro celou rodinu

Přemýšlíte, kam na výlet s dětmi? Kukuřičná bludiště jsou skvělým tipem nejen na víkend! Zažijete netradiční dobrodružství v přírodě na čerstvém vzduchu, procvičíte si své mozkové závity a orientační smysl.

Kde bludiště najdete?

Kukuřičné bludiště pro děti i dospělé najdete na 19 místech České republiky a těšit se můžete celkem na 25 labyrintů, každý je ve tvaru jednoho evropského státu. Všechny podstatné informace k jednotlivým místům najdete v přehledu bludišť. Každý kukuřičný labyrint má jedinečné plány cest, takže jich můžete navštívit víc. Bludiště má více okruhů a her, takže si sami zvolíte, jestli chcete kratší nebo delší zábavu.

Velikost bludišť

Bludiště z kukuřice jsou různě velká s rozlohou od 1 do 2,7 hektaru. Abyste si udělali obrázek, představte si fotbalové hřiště. Máte? Tak svoji představu rozšiřte, protože každé bludiště je ještě větší!

Co Vás čeká?

V bludišti je umístěno 20 herních tabulí pro děti a 9 herních tabulí pro dospělé, které jsou důležité pro hry pro malé i velké.

Hry pro malé i velké spočívají v hledání tajenek. U hry vhodné zejména pro menší návštěvníky vám k její uhodnutí pomohou indicie, které luštíte z 20 nalezených písmen. S písmenky se po bludišti poschovávaly roztomilé příšerky, které vám na každém stanovišti prozradí jedno písmenko indicie. Za správnou tajenku dostanete odměnu v podobě reflexní placky. Hra pro velké kromě nohou potrápí i vaši slovní zásobu. V bludišti se skrývá celkem 9 písmen, z nichž je pro získání odměny nezbytné vytvořit 6 slov o různé délce. Čím více písmen tedy najdete, tím snadněji úkol splníte... Více zde.

Letos je každé bludiště ve tvaru jednoho evropského státu. V každé zemi budou vyznačená města tak, jako byste v daném státě přímo byli. A navíc se dozvíte kupu zajímavostí o navštívené zemi! Věděli jste, že v Německu vymysleli roku 1922 ve fabrice Haribo gumové medvídky anebo že v Belgii vyrobí okolo 200 000 tun čokolády ročně? Navíc hledaná tajenka u dětské hry bude provázaná s daným státem.

Jak dlouho trvá bludiště projít?

Vše závisí na typu hry, kterou si vyberete, a na vašem orientačním smyslu. Můžete se bludištěm jen projít nebo si zahrát některou z našich her. Pokud budete hrát hru, můžete se v bludišti zdržet i více jak 1 hodinu.

Co s sebou?

Kromě vhodného oblečení a obuvi si nezapomeňte tužku či pero! Se vstupenkou získáte herní kartičku, na kterou si budete zapisovat výsledky hádanek.

Oblečení

Prosíme všechny návštěvníky, aby měli na paměti, že bludiště se nachází v kukuřičném poli. Takže když několik dní před vaší návštěvou prší, půda v kukuřici nemusí být ještě vyschlá. Myslete proto na vhodnou obuv, např. gumáky, a případně na věci na převlečení do auta.

Co když se ztratím?

Nemusíte se bát, že byste v bludišti bloudili navždy. Na podzim přeci jezdí kombajn! A teď vážně, před bludištěm se nachází mapa jeho spletitých cest, takže víte dopředu, jak bludiště vypadá.

Co není dovoleno?

Jsme pro každou srandu! Aby však sranda zůstala zábavou, musí mít určitá pravidla. Prosíme všechny návštěvníky, aby chodili pouze po vyznačených cestách a netrhali kukuřici. Kukuřice se posléze sklidí a zpracuje. Také vás prosíme, abyste věřili, že oheň a kukuřičné listí nejdou dohromady. Pokud musíte, zakuřte si na cestě k nám, pak si užívejte bloudění a až když najdete cestu ven, dejte si za odměnu jednu vítěznou. Do bludiště můžete i s kočárky a svého domácího mazlíčka s sebou také klidně vezměte! V bludišti jsou všechna zvířátka na herních tabulích, vaše zvířátka zas na vodítku. Děkujeme.

Více informací si přečtěte v návštěvním řádu.

Plány bludišťed7958b4482910c1a29f3f67c9c56a31
Provozovatelem webu je společnost Fit - Jump s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.
Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše