Vyber si z 11 bludišť v ČR!
kukuřičáci.cz

Informace pro návštěvníky kukuřičného bludiště

Všechna bludiště jsou již pro sezónu 2021 zavřena!
Pro nejaktuálnější informace sledujte přehled bludišť na webu a náš profil na Facebooku či Instagramu.


Přemýšlíte, kam na výlet s dětmi? Kukuřičná bludiště jsou skvělým tipem nejen na víkend! Zažijete netradiční dobrodružství v přírodě na čerstvém vzduchu, procvičíte si své mozkové závity a orientační smysl.

Kde bludiště najdete?

Kukuřičné bludiště pro děti i dospělé najdete na 11 místech České republiky. Všechny podstatné informace k jednotlivým místům najdete v přehledu bludišť. Každý kukuřičný labyrint má jedinečné plány cest, takže jich můžete navštívit víc. Bludiště má více okruhů, takže si sami zvolíte, jestli chcete kratší nebo delší zábavu.

Velikost bludišť

Bludiště z kukuřice jsou různě velká s rozlohou od 1 do 5,8 hektaru. Abyste si udělali obrázek, představte si fotbalové hřiště. Máte? Tak svoji představu rozšiřte, protože každé bludiště je ještě větší!

Co Vás čeká?

V bludišti je umístěno 20 herních tabulí pro děti a 8 herních tabulí pro dospělé, které jsou důležité pro hry pro malé i velké. Dále zde najdete 8 herních tabulí s QR kódy interaktivní hry. V bludišti najdete i ekologickou prezentaci věnovanou třídění odpadu a také další překvapení...

Hry pro malé i velké spočívají v hledání tajenek. U hry vhodné zejména pro menší návštěvníky vám k její uhodnutí pomohou indicie, které luštíte z 20 nalezených písmen. S písmenky se po bludišti poschovávala naše rodinka kukuřičáků, kteří vám na každém stanovišti prozradí jedno písmenko indicie. Za správnou tajenku dostanete odměnu v podobě reflexní placky. Hra pro velké kromě nohou potrápí i vaši slovní zásobu. V bludišti se skrývá celkem 8 písmen, z nichž je pro získání odměny nezbytné vytvořit 6 slov o různé délce. Čím více písmen tedy najdete, tím snadněji úkol splníte... Více zde.

Interaktivní hra je soutěž na čas, při které se snažíte co nejrychleji najít 8 QR kódů umístěných na herních tabulích, nasnímat je mobilem a dostat se ven z bludiště. Buďte nejrychlejší z celé České republiky v Mistrovství v bloudění! Více zde.

V bludišti jsou navíc umístěné naučné tabule Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., které návštěvníkům popisují cestu odpadů od jejich vzniku až po konečné využití či odstranění a zároveň vysvětlují, že třídění odpadů není zdaleka nic složitého. Správní hledači pak v bludišti odhalí také speciální expozici s ukázkami čtyř recyklačních cyklů papíru, plastu, skla a nápojového kartonu.

Jak dlouho trvá bludiště projít?

Vše závisí na typu hry, kterou si vyberete, a na vašem orientačním smyslu. Můžete se bludištěm jen projít nebo si zahrát některou z našich her. Pokud budete hrát hru, můžete se v bludišti zdržet i více jak 1 hodinu.

Co s sebou?

Kromě vhodného oblečení a obuvi si nezapomeňte mobilní telefon či tablet (s OS Android), abyste mohli hrát naši interaktivní hru. Nejprve si však stáhněte aplikaci Kukuřičáci a přesvědčte se, zda máte ve vašem zařízení čtečku QR kódů. V případě, že máte v telefonu aktivní datový tarif, aplikaci si můžete stáhnout i u pokladny. Pokud nechcete hrát interaktivní hru, můžete hádat tajenku, nezapomeňte pak na tužku či pero! Se vstupenkou získáte herní kartičku, na kterou si budete zapisovat výsledky hádanek.

Oblečení

Prosíme všechny návštěvníky, aby měli na paměti, že bludiště se nachází v kukuřičném poli. Takže když několik dní před vaší návštěvou prší, půda v kukuřici nemusí být ještě vyschlá. Myslete proto na vhodnou obuv, např. gumáky, a případně na věci na převlečení do auta.

Co když se ztratím?

Nemusíte se bát, že byste v bludišti bloudili navždy. Na podzim přeci jezdí kombajn! A teď vážně, před bludištěm se nachází mapa jeho spletitých cest, takže víte dopředu, jak bludiště vypadá.

Co není dovoleno?

Jsme pro každou srandu! Aby však sranda zůstala zábavou, musí mít určitá pravidla. Prosíme všechny návštěvníky, aby chodili pouze po vyznačených cestách a netrhali kukuřici. Kukuřice se posléze sklidí a zpracuje. Také vás prosíme, abyste věřili, že oheň a kukuřičné listí nejdou dohromady. Pokud musíte, zakuřte si na cestě k nám, pak si užívejte bloudění a až když najdete cestu ven, dejte si za odměnu jednu vítěznou. Do bludiště můžete i s kočárky a svého domácího mazlíčka s sebou také klidně vezměte! V bludišti jsou všechna zvířátka na herních tabulích, vaše zvířátka zas na vodítku. Děkujeme.

Více informací si přečtěte v návštěvním řádu.