Vyber si z 11 bludišť v ČR!
kukuřičáci.cz

Informace pro návštěvníky kukuřičného bludiště

Přemýšlíte, kam na výlet s dětmi? Kukuřičná bludiště jsou skvělým tipem nejen na víkend! Zažijete netradiční dobrodružství v přírodě na čerstvém vzduchu, procvičíte si své mozkové závity a orientační smysl.

Kde bludiště najdete?

Kukuřičné bludiště pro děti i dospělé najdete na 11 místech České republiky. Všechny podstatné informace k jednotlivým místům najdete v přehledu bludišť. Každý kukuřičný labyrint má jedinečné plány cest, takže jich můžete navštívit víc. Třeba u Prahy jsou rovnou tři různá bludiště! Bludiště má více okruhů, takže si sami zvolíte, jestli chcete kratší nebo delší zábavu.

Velikost bludišť

Bludiště z kukuřice jsou různě velká s rozlohou okolo 1 hektaru. Abyste si udělali obrázek, představte si fotbalové hřiště. Máte? Tak svoji představu rozšiřte, protože každé bludiště je ještě větší! Největší labyrint se nachází v Brně, poskládali byste na něj tři fotbalová hřiště.

Co Vás čeká?

V bludišti je umístěno 8 herních tabulí, které jsou důležité pro naše hry. Na každé z nich se můžete dozvědět zajímavost o daném kraji. Dále na nich najdete obrázek se zvířetem (hra pro malé i velké) a QR kód (interaktivní hra).

Hra pro malé i velké spočívá v hledání názvu domácího zvířete, které s Kukuřičáky bydlí v bludišti. S tajenkou vám pomohou obrázky na herních tabulích. Když uhodnete zvířátko na tabuli, máte jedno písmeno do tajenky. Za správnou tajenku dostanete odměnu v podobě placky z reflexního materiálu. Více zde.

Interaktivní hra je soutěž na čas, při které se snažíte co nejrychleji najít 8 QR kódů umístěných na herních tabulích, nasnímat je mobilem a dostat se ven z bludiště. Buďte nejrychlejší z celé České republiky v Mistrovství v bloudění! Více zde.

V labyrintu jsou navíc ukryté naučné tabule společnosti Ekokom, které návštěvníkům vysvětlí, jak dbát na životní prostředí a správně třídit odpad.

Jak dlouho trvá bludiště projít?

Vše závisí na typu hry, kterou si vyberete, a na vašem orientačním smyslu. Můžete se bludištěm jen projít nebo si zahrát některou z našich her. Pokud budete hrát hru, můžete se v bludišti zdržet i více jak 1 hodinu.

Co s sebou?

Kromě vhodného oblečení a obuvi si nezapomeňte mobilní telefon či tablet (s OS Android), abyste mohli hrát naši interaktivní hru. Nejprve si však stáhněte aplikaci Kukuřičáci a přesvědčte se, zda máte ve vašem zařízení čtečku QR kódů. V případě, že máte v telefonu aktivní datový tarif, aplikaci si můžete stáhnout i u pokladny. Pokud nechcete hrát interaktivní hru, můžete hádat tajenku, nezapomeňte pak na tužku či pero! Se vstupenkou získáte herní kartičku, na kterou si budete zapisovat výsledky hádanek.

Oblečení

Prosíme všechny návštěvníky, aby měli na paměti, že bludiště se nachází v kukuřičném poli. Takže když několik dní před vaší návštěvou prší, půda v kukuřici nemusí být ještě vyschlá. Myslete proto na vhodnou obuv, např. gumáky, a případně na věci na převlečení do auta.

Co když se ztratím?

Nemusíte se bát, že byste v bludišti bloudili navždy. Na podzim přeci jezdí kombajn! A teď vážně, před bludištěm se nachází mapa jeho spletitých cest, takže víte dopředu, jak bludiště vypadá.

Co není dovoleno?

Jsme pro každou srandu! Aby však sranda zůstala zábavou, musí mít určitá pravidla. Prosíme všechny návštěvníky, aby chodili pouze po vyznačených cestách a netrhali kukuřici. Kukuřice se posléze sklidí a zpracuje. Také vás prosíme, abyste věřili, že oheň a kukuřičné listí nejdou dohromady. Pokud musíte, zakuřte si na cestě k nám, pak si užívejte bloudění a až když najdete cestu ven, dejte si za odměnu jednu vítěznou. Do bludiště můžete i s kočárky a svého domácího mazlíčka s sebou také klidně vezměte! V bludišti jsou všechna zvířátka na herních tabulích, vaše zvířátka zas na vodítku. Děkujeme.

Více informací si přečtěte v návštěvním řádu.