Vyber si z 11 bludišť v ČR!
kukuřičáci.cz

Zábavná hra pro malé i velké v bludišti
Ahoj děti! S bráškou Kubíkem se staráme o našeho domácího mazlíčka. Dáváme mu najíst, napít, hrajeme si s ním a máme ho moc rádi! Někdy pěkně zlobí, protože je to...


Barčo počkej! Ať děti samy uhádnou, jakého mazlíčka doma máme. Děti, přijdete k nám do bludiště? V bludišti najdete 8 tabulí s obrázky zvířátek. Každé zvířátko vám napoví, kdo je náš mazlíček. A když ho uhádnete, dostanete odměnu!

Jak uhádnout domácí zvířátko?

V bludišti je umístěno 8 herních tabulí s obrázkem nějakého zvířátka. Pod obrázkem zvířátka jsou volná políčka. Počet políček odpovídá počtu písmen názvu zvířátka. Jedno políčko je výraznější než ta ostatní. Jedná se o políčko s písmenem do tajenky, kterou hledáte. Nezáleží na pořadí tabulí ani na rychlosti. Každá tabule je označena číslem, takže budete vědět, do jakého políčka tajenky písmeno napsat.

Příklad:

Na obrázku je SLON.

Písmeno L zapište na svoji kartičku, kterou obdržíte společně se vstupenkou.

Umístěte ho do políčka tajenky podle čísla tabule.

Pokud jste u tabule č.1, napíšete L jako 1. písmeno tajenky atd.


Postup hry

Návštěvník dostane spolu se vstupenkou i herní kartičku. Na zadní straně kartičky je místo pro pět tajenek s pěti razítky. Za každé navštívené bludiště, kde vyluští tajenku, dostane razítko a odměnu v podobě reflexní placky s postavičkou Kukuřičáka, kterého si sám vybere. Za 5 návštěv jakéhokoli bludiště (může být i stejné) dostane velkou placku s rodinkou Kukuřičáků.

Barevné rozlišení bludišť

Bludiště jsou rozdělena do pěti skupin podle barev (žlutá, zelená, modrá, červená a růžová). Každá barva označuje verzi tajenky, kterou hádáte a pomůže vám vybrat další bludiště, které vám chybí do sbírky.
Každé bludiště je unikátní a stejně tak i zajímavosti na tabulích v bludišti, proto nevadí, když nasbíráte tajenky z více bludišť stejné barvy.